BROKER UBEZPIECZENIA FINANSE

Kredyty konsolidacyjne

Meritum Finanse

Kredyty konsolidacyjne

Konsolidacja zadłużeń jest uchronieniem konsumenta od pętli finansowej, która może się wytworzyć przy spłacie kilku zadłużeń równocześnie. Zaciągnięte zobowiązania finansowe, które podlegają oprocentowaniu, zwykle stają się niekorzystne dla kredytobiorcy w momencie, gdy są one rozdzielone. Spłata kilku rat miesięcznie wiąże się z wysokim obciążeniem konta, zaś pamięć o ich uregulowaniu, w natłoku codziennych obowiązków, może przytłaczać.

Konsolidacja kredytu polega na stworzeniu nowego kredytu, który łączy wszystkie zobowiązania kredytobiorcy w jedną, odrębną umowę. Decydując się na kredyt konsolidacyjny wszystkie zaległości finansowe spłacane są wówczas przez kredyt konsolidacyjny. Nowa umowa daje wówczas możliwość obniżenia kwoty spłacanej raty i wydłużenia jej terminu, gdy obecne przerosły możliwości finansowe kredytobiorcy.

Kredyty konsolidacyjne wiążą się z zaciągnięciem kolejnego zobowiązania finansowego, które może generować dodatkowe koszty w postaci prowizji. Jego akceptacja jest spójna z pozytywną weryfikacją historii kredytowej w BIK.

Z nami poczujesz się bezpiecznie

Nie zwlekaj! Zadzwoń już dziś.