BROKER UBEZPIECZENIA FINANSE

Leasing

Meritum Finanse

Leasing

Leasing to jedna z form udzielania wsparcia finansowego, przeznaczonego na określony cel. Podczas zawierania umowy cywilnoprawnej, pomiędzy instytucją finansującą a osobą korzystającą, zostaje wskazany przedmiot i cel, który zostanie opłacony przez leasingodawcę.

Uzgodnienia finalizuje umowa, która zostaje podpisana na czas określony, a po jej wygaśnięciu spłacany przedmiot może zostać wykupiony za ustalony procent jego wartości i przejść formalnie na własność leasingobiorcy. Podpisanie umowy zobowiązuje do regularnych wpłat, za tzw. najem pojazdu. Transakcja przypomina użyczenie długoterminowe oraz spłatę kredytu. Opłacalna jest między innymi dla przedsiębiorców- leasingi mają uchronić firmę przed zaciąganiem kredytów oraz wpadnięcie w pętlę finansową.

Leasing różni się od zakupów na raty przede wszystkim zasadą użyteczności- nabyty przedmiot może być użytkowany. Leasingi są więc częstą formą wyposażania biur oraz przedsiębiorstw w drogi sprzęt. Pozwala to na miękki start firmy bez zbędnego ryzyka.

Z nami poczujesz się bezpiecznie

Nie zwlekaj! Zadzwoń już dziś.